Strona główna » MKS PR URBIS Gniezno nie zatrzymuje się!

MKS PR URBIS Gniezno nie zatrzymuje się!

przez fg

MKS PR URBIS Gniezno rozpoczął rewanżową rundę od zwycięstwa w Tczewie. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały z tamtejszym SPR Samborem 34:22 (15:10).

MKS PR URBIS udał się do Tczewa jako faworyt i nie zawiódł.

Początek sobotniego starcia miał wyrównany charakter, jednak w 8. minucie na trzybramkowe prowadzenie wysforowały się gnieźnianki. Miejscowe szukały szans na wyrównanie, ale bez rezultatu. Do przerwy w lepszym położeniu znajdował się MKS PR URBIS Gniezno, który prowadził 15:10. Minimalna różnica zwiastowała bardzo ciekawą drugą połowę.

Niestety dla środowiska sportowego tak się nie stało. Drugie 30 minut przebiegło po myśli gnieźnieńskiego zespołu. SPR Sambor próbował zniwelować straty, ale nic z tego nie wynikło. Totalna niemoc w obozie gospodyń a po drugiej stronie pokaz siły i warsztatu technicznego. Nokaut nastąpił między 39 a 52 minuty, kiedy to zespół z Gniezna umieścił dwunastokrotnie piłkę w bramce rywalek i wynik 15:19 przeobraził się w 15:31!

Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno triumfował 34:22. W naszej ekipie najwięcej bramek zdobyły Milena Kaczmarek i Monika Łęgowska (odpowiednio po 8 i 7).

Do Tczewa pojechała całkiem liczna grupa naszych kibiców. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

SPR Sambor Tczew – MKS PR URBIS Gniezno 22:34 (10:15)

SPR Sambor Tczew: Szczuka, Skibrowska – Duszyńska, Pućkowska (2), Siekańska (2), Gierszewska, Nobis, Solińska (1), Juć (3), Trzepałka (5), Gierszewska, Zduniak (4), Maury, Krajewska (4).

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (4), Siwka (3), Sawicka, Giszczyńska (2), Chojnacka, Kuriata (2), Kaczmarek (8), Nurska (5), Matysek, Świerżewska (3), Łęgowska (7).