Strona główna » Zakończono rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Zakończono rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

przez fg

Gnieźnieński Zakład Opiekuńczo–Leczniczy jest już gotowy, by otworzyć nowe pomieszczenia dla swoich podopiecznych. Mimo wciąż trwającej pandemii COVID-19 w placówce przy ul. Orzeszkowej zrealizowano inwestycję wartą blisko 2,2 mln zł.

W budynku ZOL-u o powierzchni użytkowej około 500 m2 zamieszka docelowo 185 podopiecznych. Na rozbudowę miały wpływ głównie dwa czynniki: potrzeby pacjentów i konieczność zwiększenia ich komfortu, a także gwarancja zrealizowania prac w terminie dzięki zapewnionemu finansowaniu.

Dzięki inwestycji w budynku funkcjonować będą między innymi sale chorych z częścią sanitarną, gabinety dla pracowników medycznych oraz sale rehabilitacyjne i dział farmacji. Jednopoziomowy budynek dostępny jest w pełni dla osób niepełnosprawnych.

ZOL jest obiektem zamkniętym, świadczącym całodobową, stałą opiekę dla osób niezdolnych do samodzielnego życia. W obiekcie zlokalizowane są oddziały o różnym zakresie opieki – od najcięższych przypadków osób leżących nieporuszających się samodzielnie, do osób samodzielnie poruszających się, ale wymagających stałego nadzoru. W rozbudowywanej części wydzielono sale dla chorych o mniejszym stopniu upośledzenia, poruszających się samodzielnie.

Wykonawcą prac była firma ORLIKON Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz