Strona główna » Olga z Kiszkowa otrzyma terapię genową

Olga z Kiszkowa otrzyma terapię genową

przez fg

„Dzisiaj Olga ma wstępne badania. Jeśli wszystko będzie dobrze to na początku stycznia Olga otrzyma terapię genową.” – taki wpis pojawił się dziś na stronie facebookowej Olgi Miśkiewicz. Olga jest już w Lublinie i czeka na podanie ratującego życie leku.

8 grudnia udało się uzbierać potrzebne 9,5 mln zł na leczenie Olgi. Zbiórka trwa dalej na potrzebne środki na rehabilitację i zakup niezbędnego sprzętu dla dziewczynki.

27 listopada 2020 roku została utworzona zbiórka dla Olgi. Zaangażowaną w nią było wiele osób i organizacji z powiatu, jak i całej Polski. Pieniądze na chorą na SMA dziewczynkę były zbierane nawet za granicą. SMA to groźna choroba genetyczna. Organizm nie produkuje białka, które odżywia neurony, odpowiedzialne za pracę mięśni.

Mimo, że Olga może podjąć już leczenie, zbiórka trwa nadal. Pojawiła się również nowa inicjatywa: Olgang pomaga Tymkowi Kamińskiemu – małemu chłopczykowi ze Słupcy, który również cierpi na SMA, a jego mama choruje na raka. Grupa na facebooku działa tutaj, z zbiórkę dla Tymka można wspierać na siepomaga.

Fot. FB/Razem dla Olgi

You may also like

Zostaw komentarz