Strona główna » Święto Przyjaciół w eSTeDe już 3 listopada

Święto Przyjaciół w eSTeDe już 3 listopada

przez Nikodem

Listopad to czas refleksji i zadumy, kiedy myślami przywołujemy osoby, które już nas opuściły. Dla upamiętnienia bliskich sercu, Centrum Kultury „Scena to dziwna” co roku organizuje Święto Przyjaciół – moment, aby uczcić tych, którzy w istotny sposób wpłynęli na kulturalną historię naszego powiatu. Ich talent, oddanie i wysiłek na zawsze wpisały się w dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Tegoroczna edycja „Święta Przyjaciół” będzie skupiona na postaci Eugeniusza Górniaka – człowieka wielu pasji. Przez połowę życia aktywnie działał w harcerstwie, a mieszkańcy Gniezna mieli okazję poznać go podczas jego pracy w zakładowym domu kultury przy Gnieźnieńskich Zakładach Garbarskich oraz w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. To również jego zasługa, że powstało Stowarzyszenie Artystyczno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne „Promyk” z placówkami w wielu lokalizacjach. Wspomnimy także Teresę Rzeźniczak – przyjaciółkę naszego Centrum Kultury, która aktywnie uczestniczyła w licznych wydarzeniach kulturalnych i charytatywnych.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18:30 w Sali widowiskowej CK eSTeDe. Święto Przyjaciół poprzedzi wernisaż wystawy „Przyjaciele” w ramach Festiwalu Fotografii „Z garażu Janusza Chlasty”, na który serdecznie zapraszamy o godzinie 18:00 do galerii Centrum Kultury.

You may also like

Zostaw komentarz