Strona główna » Realizacja budowy windy przy SOSW nr 2

Realizacja budowy windy przy SOSW nr 2

przez ks

W nowym roku, czyli od 2024 roku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie zostanie wzbogacony o długo oczekiwaną windę dla uczniów. Dnia 22 sierpnia tego roku podpisano umowę na realizację tego ważnego projektu, na który społeczność ośrodka przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie wyczekiwała przez wiele lat.

Całkowity koszt zadania wynosi niemal milion złotych – tak donosi Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. Chociaż pozwolenie na budowę uzyskano już w 2022 roku, trudności finansowe samorządu powiatowego oraz konieczność wdrożenia programu oszczędnościowego opóźniły podpisanie umowy na realizację tej inwestycji do ostatnich dni sierpnia. Niemniej jednak dostępne środki budżetowe gwarantują pełne wykonanie wszystkich prac związanych z tym projektem. Zgodnie z zawartą umową, oczekuje się, że winda będzie gotowa do użytku w styczniu przyszłego roku – podkreśla Piotr Gruszczyński.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego nie ukrywa nadziei na korzystny rezultat ministerialnego konkursu, w którym Powiat Gnieźnieński złożył wniosek o dofinansowanie budowy kolejnej windy przy SOSW nr 2.

You may also like

Zostaw komentarz