Strona główna » Spotkanie IMG o mniejszościach gnieźnieńskich

Spotkanie IMG o mniejszościach gnieźnieńskich

przez ks

Dołączcie do nas na niezwykłe spotkanie w Interaktywnym Muzeum Gniezna! Tym razem przeniesiemy się w fascynujący świat historii mniejszości żydowskiej i Bambrów w Gnieźnie. Czekają nas niezapomniane opowieści i ciekawostki w urokliwym ogrodzie z tajemniczą fontanną.

27 lipca 2023 r. o godz. 17.00 spotykamy się na podwórzu przy ul. Rzeźnickiej 1 w Gnieźnie, by razem zgłębiać historię Gminy Żydowskiej, która istniała tu przed II wojną światową. Rafał Wichniewicz, ceniony dziennikarz, pisarz i regionalista, podzieli się swoją bogatą wiedzą o Gminie Żydowskiej oraz opowie o nieodkrytym kwartale, gdzie kiedyś znajdowała się majestatyczna synagoga. To jednak nie koniec niespodzianek! Usłyszycie również wzruszający mini koncert skrzypcowy, który wprowadzi Was w niepowtarzalny nastrój.

Nie tylko Gmina Żydowska ma tu swoje miejsce. Zanurzymy się także w historię Bambrów. Jarosław Mikołajczyk opowie o znaczeniu fabryki mebli rodziny Falkenberg, która pozostawiła trwały ślad nie tylko w Gnieźnie, ale również w historii miasta.

Serdecznie zapraszamy! Przygotujcie się na wyjątkowy wieczór pełen emocji, fascynujących narracji i inspirujących historii. Dołączcie do naszego projektu Interaktywne Muzeum Gniezna 2023 r. Niepodległość: „Walka, praca i piosenka”. Spotkanie to nie tylko kulturowa podróż w czasie, ale także szansa na odkrycie ukrytych aspektów naszego miasta i jego wielokulturowego dziedzictwa.

Nie przegapcie tej unikalnej okazji! Zapiszcie datę i do zobaczenia na spotkaniu!

You may also like

Zostaw komentarz