Strona główna » Spotkanie z ciekawym człowiekiem po raz kolejny w ESTEDE

Spotkanie z ciekawym człowiekiem po raz kolejny w ESTEDE

przez p4

W sobotę 17 września 2022 roku o 17.00 w Centrum Kultury “Scena to dziwna” gościć będzie pan Mariusz Borowiak, z którym odbędzie się rozmowa o książkach, wyjątkowych ludziach, wrakach okrętów i skarbach, które rozpalają wyobraźnię.

Dodatkowym atutem spotkania będzie stoisko z książkami Mariusza Borowiaka i uwaga – po raz pierwszy w Gnieźnie – premiera wydawnictwa o skarbie z South Hinskey

Kim jest bohater naszego spotkania?

Urodzony w Gnieźnie. Jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy i dziennikarzy morskich. Autor ponad 100 książek (także w języku angielskim i rosyjskim) oraz broszur o tematyce wojenno-morskiej w ogólnym nakładzie ponad 250 000 egzemplarzy. Współautor haseł do słowników i encyklopedii oraz blisko 700 artykułów w kraju i za granicą. Współpracownik magazynów „Morze, Statki i Okręty” i „Polska Zbrojna Historia”. Jego artykuły prasowe i książki były pretekstem do przygotowania licznych reportaży radiowych i telewizyjnych. Znany z obalania „prawd historycznych” o Polskiej Marynarce Wojennej w latach 1918-1947 i niemieckiej U-Bootwaffe w okresie II wojny światowej. Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak w latach 2015 i 2016 oraz wyprawy The Lost Bombers of Brindisi 2018 (ekspedycja w poszukiwaniu wraków polskich i amerykańskich samolotów bombowych).

Na podstawie jego książki „Westerplatte. W obronie prawdy” powstał scenariusz do filmu fabularnego „Tajemnica Westerplatte”. Był też jednym z konsultantów scenariusza filmu „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. W wydawnictwie „Stara Szuflada” ukazały się: „Waleczny. Opowieść o morskim Wołodyjowskim”, „Stawiacz min ORP Gryf 1934-1939”, „Dywizjon Ćwiczebny i Dywizjon Minowców 1921-1939”, „Komandor Kanafoyski i Oddział Wydzielony „Wisła” w 1939 r.” oraz z P. Wytykowskim „U-Booty Hitlera w Ameryce Południowej. Prawdziwa historia”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

You may also like

1 komentarz

KARNEOL Studio 22 września 2022 - 10:19

Na podstawie książki Mariusza Borowiaka powstał audiobook pt. „Na Tropie Zbrodni w Mokranach. Polska Marynarka Wojenna w wojnie z Rosją Sowiecką w 1939r”. Audiobook jest projektem Pierwszej Stolicy Polski. Mało znana historia tzw. 'Małego Katynia’. Zapraszamy na stronę studia KARNEOL Recording Studio gdzie znajdziecie Państwo obszerne informacje oraz nagrania m.in. – Słowo od autora.

Odpowiedź

Zostaw komentarz