Strona główna » SLAM TO DZIWNY (I POETYCKI) w ESTEDE

SLAM TO DZIWNY (I POETYCKI) w ESTEDE

przez p4

Centrum Kultury „Scena to dziwna” i Stowarzyszenie „Ośla Ławka” po raz pierwszy łączą siły w poetyckim przedsięwzięciu, które odbędzie się w Ogrodzie Wyobraźni eSTeDe. Wydarzenie „SLAM TO DZIWNY (I POETYCKI)” odbędzie się w środę 20 lipca o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Czym jest slam poetycki? Na slam składają się cztery zasady jego podstawowe zasady: własne teksty, brak rekwizytów, trzy minuty na występ oraz publiczność w charakterze jury, które decyduje o przechodzeniu do kolejnych rund i zwycięstwie.
W nawiązaniu do nazwy i niezwykłego miejsca pierwszy raz w Gnieźnie odbędzie się slam poetycki w wersji nieortodoksyjnej.

Skoro slam to dziwny, to niech będzie wyjątkowy!

Zasady występu ograniczamy do własnych tekstów i trzech minut. Cała reszta jest w rękach wyobraźni uczestników. Na „Slamie to dziwnym” będzie można używać rekwizytów, przebrań, instrumentów muzycznych, będzie można śpiewać i tańczyć.

Zapraszamy poetów, poetki, osoby raperskie, performerskie i wszelkich czcicieli słowa.

UWAGA!
W tym roku slamy poetyckie w Gnieźnie po raz kolejny stanowią część ogólnopolskich mistrzostw z wielkim finałem w Poznaniu. Zwycięstwo w małej gnieźnieńskiej lidze daje przepustkę do zmagania się z najlepszymi slamerami w kraju. W naszej stolicy (pierwszej) odbędą się trzy turnieje:
– „Slam pod Latarnią”
– „Slam to dziwny” (w eSTeDe)
–  gnieźnieńskim finałem będzie IX Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais

Zachęcamy zarówno do udziału, jak i do wysłuchania zmagań jego uczestników.

You may also like

Zostaw komentarz