Strona główna » Sukces młodych koszykarek

Sukces młodych koszykarek

przez fg

Reprezentacja koszykarek I LO w Gnieźnie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski – Licealiady.

28 kwietna 2022 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy rozegrano turniej finałowy. Już w pierwszym meczu Gnieźnienki pokonały gospodynie – Zespół Szkół w Opalenicy 34:31 (rzutem Kariny Daniuk za 3 pkt. równo z końcową syreną) czym awansowały do finału zapewniając sobie srebrne medale.

W meczu finałowym dziewczyny z Gniezna musiały niestety uznać wyższość przeciwniczek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata z Poznania i przegrały 31:44. Wśród zawodniczek z Poznania były już dziewczyny, które mają za sobą grę w ekstraklasie kobiet, mistrzostwa Polski, a wśród nich Gnieźnianka Malina Piasecka – wielokrotna reprezentantka Polski.