Strona główna » Droga rowerowa Kiszkowo-Sroczyn ukończona

Droga rowerowa Kiszkowo-Sroczyn ukończona

przez fg

Powiat Gnieźnieński i Gmina Kiszkowo zakończyły kilkuletnią inwestycję drogową w zakresie przebudowy drogi powiatowej nr 2147P. Tym samym do dyspozycji mieszkańców gminy oddano oficjalnie nową ścieżkę rowerową o długości blisko 5,5 km łączącą Kiszkowo ze Sroczynem.

Droga dla rowerzystów została wykonana w świetle obrzeży z masy bitumicznej, wraz z wjazdami do posesji. Na całej długości ścieżki ustawiono znaki C-13 „droga dla rowerów” oraz wymalowano znaki poziome. W miejscach niebezpiecznych i na moście w Kiszkowie ustawiono ponadto elementy bezpieczeństwa ruchu w postaci barierek U-12a o łącznej długości 660 mb. Prace przygotowawcze obejmowały także wycinkę drzew i krzewów znajdujących się w pasie drogowym.

Inwestycję rozpoczęto w 2017 roku od opracowania dokumentacji projektowej wykonanej przez firmę: Usługi Projektu i Nadzoru w zakresie budowy dróg i ulic – Maciej Trajgis.

Łączna wartość zrealizowanej inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2147P – ścieżka rowerowa  Kiszkowo-Sroczyn” mb wyniosła –  4 033 200,45 zł z czego środki Powiatu Gnieźnieńskiego to 2 423 200,45 zł a Gminy Kiszkowo 1 610 000,00 zł.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz