Strona główna » Intensywne treningi AFORTI Start Gniezno

Intensywne treningi AFORTI Start Gniezno

przez fg

Drużyna AFORTI Start Gniezno ma za sobą dwa dni treningów na domowym torze. Wśród trenujących zabrakło Antonio Lindbaecka oraz Petera Kildemanda.

Szwed aktualnie poddany jest leczeniu w swojej ojczyźnie, a jego powrót na tor możliwy jest na początku kwietnia. Duńczyk z kolei upadł podczas pierwszego po zimowej przerwie wyjazdu na tor w Danii i aktualnie przechodzi rehabilitację.

“Każdego dnia intensywnie pracuję i jest coraz lepiej” – mówi nam dzisiaj Peter Kildemand, który pechowo wszedł w sezon 2022 notując upadek w Silkeborg. Konsekwencją zdarzenia na torze, jest odnowiony uraz barku z czym obcokrajowiec AFORTI Start Gniezno zmagał się w końcówce ubiegłorocznych rozgrywek. “Odczuwam wyraźne postępy w trwającej rehabilitacji i czuję się silniejszy niż jeszcze kilka dni temu” – przekazuje obcokrajowiec czerwono-czarnych.

Stan zdrowia P.Kildemanda jest na tyle dobry, że w najbliższą sobotę ponownie wyjedzie na tor w swojej ojczyźnie. “Będzie to taki luźny trening. Pozwoli mi on ocenić, jak się czuję na motocyklu i dopiero wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej na temat planów na najbliższe dni.” – dodaje zawodnik, który dał się poznać w Gnieźnie jako ten, dla którego nie ma straconych pozycji na torze.

Czerwono-czarni mają w przyszłym tygodniu treningi na własnym torze, a także zaplanowane dwa spotkania kontrolne – z Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz w środę 23 marca oraz w sobotę 26 marca towarzyskie derby wielkopolski czyli starcie z FOGO Unią Leszno. Początek obu sparingów o godzinie 16.00. Następnie kolejne treningi przy Wrzesińskiej 25 i rewanżowe spotkania sparingowe na torach naszych rywali. Kolejnym ważnym etapem przygotowań AFORTI Startu Gniezno do startu eWinner 1. Ligi żużlowej będzie 13. Edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Rywalizacja o królewskie insygnia w piątek, 1 kwietnia. Początek o 18.30, a pierwszy wyścig punktualnie o 19:00.

informacja prasowa

You may also like

Zostaw komentarz