Strona główna » Czas na Derby

Czas na Derby

przez fg

Już w najbliższą sobotę gnieźnianki staną przed szansą powiększenia swojego imponującego dorobku o kolejne trzy punkty. Punktualnie o 18:00 zmierzą się w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki z AZS Poznań.

Podopieczne trenerów Popka i Solarka ostatnio odpoczywały od ligowych emocji. W ostatnim pojedynku jaki rozegrały (26 lutego) wygrały z MTS Kwidzyn (24:46) i umocniły się na fotelu lidera I ligi Grupy A.

19 marca w kolejnym spotkaniu rundy rewanżowej gnieźnianki powalczą na własnym parkiecie z ósmą w tabeli drużyną AZS Poznań. Poznanianki wygrały ostatnie spotkanie ligowe u siebie z GUKS Drwęca Novar Lubicz (25:20), czyli de facto czwarty mecz w trwającym sezonie.

Poprzedni mecz drużyn rozegrany pod koniec października zakończył się dość gładkim zwycięstwem MKS PR URBIS Gniezno 45:16. Faworytem Derbów Wielkopolski są z pewnością gnieźnianki. Pomimo tego, że pojedynki pomiędzy najbliższymi sąsiadami są zawsze bardziej nieprzewidziane to trudno brać za realny scenariusz utratę punktów przez lidera akurat w tej kolejce.

MKS PR URBIS Gniezno – AZS Poznań, sobota, start 18:00.

Nie będąc obojętnym wobec tego co dzieje się za naszą wschodnią granicą klub postanowił, że wstęp na Derby Wielkopolski będzie bezpłatny. Jednocześnie apeluje o gest dobrej woli. Wszystko w tym dniu będzie podporządkowane zbiórce środków na pomoc Ukrainie. W związku ze spodziewaną liczną frekwencją na derbowym meczu z Poznaniem, we współpracy ze stowarzyszeniem „Królewskie Serce” zbierane będą środki pieniężne zarówno na wejściu na halę jak i podczas meczu. Środki zostaną przekazane na zakup najbardziej potrzebnych artykułów spożywczych oraz higienicznych i dostarczone na ukraińską granicę.

MKS PR Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz