Strona główna » II liga: Gnieźnienki po zaciętym boju musiały uznać wyższość AZS SWWS Kalisz

II liga: Gnieźnienki po zaciętym boju musiały uznać wyższość AZS SWWS Kalisz

przez fg

W spotkaniu 15. kolejki II ligi KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno podejmowały lidera MKS Kalisz AZS SWWS. Pomimo dobrej postawy w pierwszej połowie, gnieźnianki przegrały to spotkanie różnicą dziesięciu “oczek” (20:30).

Drużyna z Kalisza to obecnie lider drugoligowych zmagań i wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla zawodniczek KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno. Za sprawą Marii Tanaś w 8` gnieźnianki wyszły na największe w tym spotkaniu dwupunktowe prowadzenie! Do końca pierwszej połowy było to zacięte widowisko, kaliszanki były w stanie odskoczyć maksymalnie na dwie bramki. Do szatni z jednobramkowym prowadzeniem schodził MKS Kalisz AZS SWWS (12:13).

Po wznowieniu gry do 37` obraz się nie zmienił. Starcie nadal było niezwykle wyrównane dzięki czemu mieliśmy emocjonujące widowisko.
Potem kaliszanki wzięły się ostro do pracy, siedmiokrotnie trafiając do bramki gnieźnianek. W międzyczasie doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Na skutek niebezpiecznego faulu Agaty Alwin, Paulina Kucharska upadła na parkiet, najprawdopodobniej doznając złamania lewej ręki. 30 minuta przerwa w oczekiwaniu na karetkę wybiła zawodniczki obydwu drużyn z meczowego rytmu. Po wznowieniu zawodów na tablicy widniał rezultat 15:21, a na dziesięć minut przed końcem AZS SWWS prowadził już 16:24. W końcówce padły jeszcze trzy trafienia i ostatecznie ze zwycięstwa po bardzo dobrym spotkaniu cieszyły się kaliszanki.

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno – MKS Kalisz AZS SWWS 20:30 (12:13)

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (3), Wilczura, Grzegorek, Nowak (1), Wabińska (2), Bartkowiak (4), Skoczeń (2), Piotrowska (1), Szymańska (2), Musiał, Tanaś (4), Brząkała (1), Łachowska, Śmigowska.

Dla MKS Kalisz AZS Kalisz najwięcej bramek zdobyły: Jałoszewska (9) i Moskal-Giel (6).

MKS PR Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz