Strona główna » MKS PR URBIS Gniezno wraca do gry po dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach I ligi kobiet

przez fg

Gnieźnianki w inauguracyjnym meczu 2022 roku udadzą się na wyjazd do Tczewa. Punktualnie o 16:00 zmierzą się z miejscowym SPR Sambor.

Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka spędziły okres świąteczny na najwyższym stopniu ligowego podium. Po 11. seriach mają na swoim koncie tylko same zwycięstwa. Takim dorobkiem punktowym nie może się pochwalić żadna drużyna w grupie A. Drugi SPR Pogoń Szczecin traci już cztery oczka.

Tuż przed przerwą gnieźnianki wysoko wygrały ze wspomnianym Szczecinem u siebie (39:20), a potem na wyjeździe z drużyną Bukowsko-Dopiewski KPR (29:18).

Styczeń, choć był wolny od ligowych emocji, podporządkowany był próbom poprawienia mankamentów w grze, czyli na skuteczniejszym ataku i na motoryce, aby utrzymać wszystkie parametry na odpowiednim poziomie. To był owocny czas, w którym gnieźnianki miały okazję przetestować się na tle silnego rywala, na co dzień występującego na parkietach Superligi, Młyny Stoisław Koszalin w ramach 1/16 PGNiG Pucharu Polski.

Najbliższymi rywalkami Pszczółek będzie SPR Sambor Tczew, który jest obecnie czwartą siłą rozgrywek. Ubiegłoroczny zwycięzca Grupy A zgromadził dotychczas dziewięć punktów mniej niż zespół z pierwszej stolicy Polski, a w ostatnim meczu zawodniczki Sambora wygrały z Bukowsko-Dopiewski KPR 30-18.

Ostatnio obie drużyny mierzyły się ze sobą na początku sezonu. Lepsze okazały się gnieźnianki, które zwyciężyły we własnej hali 31-26. Faworytkami sobotniego spotkania będą przyjezdne.