Strona główna » Kiszkowo zagra już 14 raz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Kiszkowo zagra już 14 raz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

przez fg

Kiszkowo i jego przygoda z WOŚP rozpoczęła się w 2008 r., kiedy to Anna Moszczyńska we współpracy ze swoją nauczycielką Moniką Zbiranek i panią Ewą Grycz postanowiły zorganizować licytacje w gimnazjum. Pomysł zaowocował i co roku organizowane są kolejne akcję, które z roku na rok biją rekordy zebranej kwoty. 

W 2009 roku  wystąpił pierwszy zespół, „Lunatycy”. Przez kolejne trzy lata akcje odbywały się na salce LZS Kiszkowo. Po trzech latach wszystko zostało przeniesione do restauracji „Wełnianka”, niestety po jej zamknięciu w 2018 r. impreza wróciła znów na salkę.  

Z roku na rok dzięki charyzmatycznym dziewczynom Monice i Annie, do których dołączyła Hanna Czosnowska, sztab WOŚP zataczał coraz szersze kręgi, włączając w pomoc coraz większą liczbę wolontariuszy, sponsorów czy zespołów. Szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc należą się wolontariuszom: Oli Otuszewskiej, Mai Krawczyk, Mikołajowi Gruza, Piotrowi Kazimierczak, Kubie Marcinkowskiemu, Joachimowi Naguszewskiemu, Julii Olejniczak, Mariuszowi Czosnowskiemu, Tomkowi Adamskiemu, Przemysławowi Karasiewczowi, Jóźwiak nagłośnienia czy Jackowi Herkowiak (AVE), a także sponsorom: Baron-Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Marcinkowski Robert, Karasiewicz Marcin, Browar Karczewski, Pizza Bar Kiszkowo, Adamus, Małgorzata Zdunek, Ranczo w Dolinie, LNB, Michał Leśny „MILE”, oraz zespołom, które występowały do tej pory na finałach WOŚP w Kiszkowie: Lunatic Asylum, Demencja, Steam angine, Call Jane, Dip, Mr.M, Kontrast (bracia Nawroccy), Łukasz LisekHoffman, Zespół bez nazwy, Big Up, 3 Funty, Ojejea!, Gauguns, Infinitone.

Dzięki ich zaangażowaniu i poświęconemu czasowi udowadniają co roku, że spontaniczne akcje potrafią zjednoczyć lokalną społeczność. WOŚP Kiszkowo co roku tworzy niezapomnianą atmosferę imprezy. Pomóżmy im kolejny raz pobić rekord!

W tym roku widzimy się 29.01.2022 r. na koncercie w salce LZS Kiszkowo, start godzina 17.00.

Estera Raith
fot. Archiwum Sztabu WOŚP Kiszkowo

You may also like

Zostaw komentarz