Strona główna » Przegrana mimo zaciętej walki

Przegrana mimo zaciętej walki

przez fg

Gnieźnieńskie szczypiornistki odpadły z rywalizacji o Puchar Polski. Zacięta walka trwała do ostatnich minut, a do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

Zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno przegrały we własnej hali z Młynami Stoisław Koszalin 27-30.

Gnieźnianki do tej pory pozostawały niepokonane, wygrywając w lidze spotkania za spotkaniem. W dniu niedzielnego meczu hala wypełniła się po brzegi kibicami.

Mecz rozpoczął się zaciętą i wyrównaną walką, która utrzymała się do samego końca spotkania. Gnieźnianki zaczęły bardzo dobrze. Solidna obrona i fenomenalne interwencje Darii Koniecznej ułożyły spotkanie do tego stopnia, że przyjezdne do 9.minuty rzuciły tylko jedną bramkę. Wyrównana walka nie obyła się bez rzutów karnych oraz kilku kar dla poszczególnych zawodniczek. Jeszcze przed gwizdkiem w okolicach 30 minuty gnieźniankom udało się wypracować niewielkie prowadzenie.

Druga połowa meczu była równie emocjonujaca. W siedem minut siedem bramek przy dwóch straconych i MKS PR URBIS wyszedł na najwyższe, aż 6-bramkowe prowadzenie. Mimo wypracowanej przewagi i głośnego dopingu kibiców, rywalki nie dały za wygraną i rozpoczęły odrabianie strat.

MKS PR URBIS Gniezno – Młyny Stoisław Koszalin 27:30 (14:13)

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (1), Siwka (1), Sawicka (1), Giszczyńska (2), Chojnacka (1), Kuriata (1), Kaczmarek (6), Nurska (6), Matysek (1), Świerżewska (2), Łęgowska (5).

Młyny Stoisław Koszalin: Filończuk, Kurdzielewicz – Urbaniak (3), Mazurek (6), Mączka (4), Lipok (5), Zaleśny (4), Haric (1), Mokrzka, Żukowska (6), Rycharska, Ytsia, Dominika (1).