Strona główna » AKT Samuraj Gniezno podsumował rok osiągnięć sportowych

AKT Samuraj Gniezno podsumował rok osiągnięć sportowych

przez fg

Zawodnicy oraz działacze Akademii Karate Tradycyjnego „Samuraj” Gniezno podsumowali tegoroczne osiągnięcia sportowe.

Rok 2021 nadal przebiegał pod znakiem pandemii, ale wiele zawodów udało się rozegrać. Najważniejszymi były przełożone z ubiegłego roku Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym które w październiku rozegrane zostały w katowickim Spodku. Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno posyłała do boju w rywalizacjach wiele zawodniczek i zawodników, którzy aż 50 razy wskakiwali na podium. Mimo pandemii Samuraje poprawili wynik zdobytych medali z roku 2018. To wskazuje na duży progres w szkoleniu dzieci i młodzieży w naszej Akademii. To przede wszystkim zasługa głównego trenera AKT Samuraj Gniezno Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan) który z pomocą Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan) przygotowywał naszych karateków do rywalizacji. Gnieźnianie startowali w wielu zawodach zarówno rangi wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej. Wystartowali nie bez sukcesów w zawodach międzynarodowych a także Mistrzostwach Europy. Mamy w swoich szeregach Mistrzynie i Wicemistrzynie Europy! W ilości medali przedstawia się to następująco:

Zawody rangi ogólnopolskiej (XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Warszawa, VIII Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, XVIII Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży – Września)

Razem 29 medali w tym

Złotych 3
Srebrnych 12
Brązowych 14

Zawody międzynarodowe (Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego „Silesia Cup” – Bytom)

Razem 3 medale w tym

Złotych 1   
Brązowych 2

Zawody rangi europejskiej (Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym Platforma WTKF, WFF, WTKU – Katowice)

Razem 18 medali w tym

Złotych 6
Srebrnych 10
Brązowych 2

Razem 50 medali w tym

Złotych 10
Srebrnych 22
Brązowych 18

Jak już wyżej było wspomniane najważniejszą imprezą Karate Tradycyjnego w 2021 roku były Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym które na początku października zostały rozegrane w katowickim Spodku. Na początku września podczas Zgrupowania Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego w Zakopanem 3 zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno; Aleksandra Politowicz (senior), Alicja Muszyńska (młodzieżowiec) i Wiktoria Łuczyńska (junior) otrzymały powołania do reprezentowania naszego kraju na tych Mistrzostwach. Zawody w Katowicach odbywały się m.in. pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. W stolicy Górnego Śląska wystartowało 1200 zawodniczek i zawodników z 21 krajów. Rywalizacja była prowadzona na 3 „Platformach” czyli WTKF – World Traditional Karate-Do Federation (European Traditional Karate-Do Championships), WFF – World Fudokan Federation (European Fudokan Karate Championships) i WTKU – World Traditional Karate-Do Union (European Traditional Karate-Do Championships – platform of WTKF, WFF, WBKA). Mistrzostwa były o tyle ważne, że był to jeden z pierwszych kroków do ujednolicania karate w Europie i na świecie. 18 medali przywiezionych z tych Mistrzostw przez zawodniczki Samuraja to nie lada wyczyn. Warto zaznaczyć, że Ola Politowicz wraz z koleżankami z Krakowa nie miały sobie równych i wywalczyły złote medale w kata drużynowym we wszystkich 3 Federacjach! Takim wynikiem może pochwalić się tylko zawodniczka z Bytomia w kata indywidualnym i Polska drużynówka z Olą w składzie w kata drużynowym. Nikomu więcej z polskiej ekipy nie udała się ta sztuka.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia a także Nowym 2022 Rokiem Wszystkim bez wyjątku życzymy Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt oraz Szczęśliwego i Dobrego 2022 roku.

You may also like

Zostaw komentarz