Strona główna » Uroczysta Gala Wielkopolskiej Odnowy Wsi w Kiszkowie

Uroczysta Gala Wielkopolskiej Odnowy Wsi w Kiszkowie

przez fg

10 listopada odbyła się w Kiszkowie uroczysta gala „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi – Aktywna Wieś Wielkopolska” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Gminę Kiszkowo.

Podczas gali posumowano i wręczono nagrody gminom i sołectwom z Wielkopolski, które wykazały się szczególną aktywnością.

Program Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+ przyjęty przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego został wpisany do strategii rozwoju województwa Wielkopolskiego do 2030 roku.

Dzięki niemu powstało wiele nowych placów zabaw, siłowni zewnętrznych i miejsc rekreacji, a także wyremontowano świetlice wiejskie.

– Gmina Kiszkowo liczy 21 sołectw. Dziesięć jest bardzo aktywnych i uczestniczą w programie. Kwota pozyskanych środków to ponad 360 tys. zł. Jeżeli do tego dodamy środki z funduszu sołeckiego, środki budżetowe równoważne, plus wolontariat, to wychodzi grubo ponad milion zł. Tyle zostało zainwestowane w miejscowości, które zostały pięknie odnowione. W Łagiewnikach Kościelnych, Węgorzewie, Dąbrówce Kościelnej czy Rybnie Wielkim zostały odnowione prawdziwe perełki. To były wielkie zadania, które wykonaliście. Wszystkim Wam drodzy Liderzy dziękuję i gratuluję. – mówił Wójt Gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski:

Uroczystość uświetniły między innymi występy młodych artystów ze Scholi Liturgicznej Millenium ze Sławna.

You may also like

Zostaw komentarz