Strona główna » Dzień uważności – warsztaty w eSTeDe

Dzień uważności – warsztaty w eSTeDe

przez fg

CK eSTeDe serdecznie zaprasza na dzień uważności, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję skupić się na tu i teraz i poznać różne formy ćwiczeń i relaksacji.

Warsztaty odbędą się w sobotę 12 stycznia w Centrum Kultury “Scena to dziwna”. Udział w wydarzeniu jest darmowy – obowiązują zapisy (telefonicznie +48 61 424 07 72 oraz mailowo: [email protected]) na pojedyncze warsztaty (W treści maila należy podać numer kontaktowy oraz dopisek, których warsztatów dotyczy zgłoszenie). Pytania można kierować na adres: [email protected]. Wszystkie zajęcia skierowane są dla osób od 16 roku życia (bez górnej granicy wiekowej). 

W programie:

15.00 – Zajęcia Tai Chi 
16.00 – Zajęcia Joga (Obowiązkowe własne maty)
17.30 – Warsztat mindfulness “Spójrz na świat oczami dziecka, czyli jak żyć uważnie.” (Własne maty lub koce pozwolą na pełne uczestnictwo)
19.00 – Koncert relaksacyjny z wykorzystaniem mis tybetańskich (Własne maty lub koce pozwolą na pełne uczestnictwo)

Warsztat mindfulness “Spójrz na świat oczami dziecka, czyli jak żyć uważnie.”:

Nasze życie często przypomina stację kolejową w dużym mieście. Z tłumem śpieszących się ludzi, setkami pędzących pociągów, peronami pełnymi smutków i radości. Często w tym ogromnym pędzie codzienności spóźniamy się na jakiś pociąg lub wsiadamy do nieodpowiedniego. Czasami wybieramy niewłaściwych towarzyszy podróży, a innym razem stoimy na peronie i ze strachu nie potrafimy zrobić kroku. Działamy jak szaleni lub pogrążamy się w niemocy, zamiast uważnie doświadczać życia tu i teraz. Szereg badań naukowych z całego świata dowodzi, że praktykowanie uważności (mindfulness) pomaga radzić sobie ze stresem, trudnymi emocjami, lękiem i nawrotami depresji. Poprawia samoocenę i jakość relacji interpersonalnych w życiu prywatnym i zawodowym. Podczas warsztatu z uważności dla początkujących uczestnicy w sposób praktyczny zapoznają się z podstawową koncepcją mindfulness, zostaną zaproszeni do doświadczenia uważności m.in. poprzez ćwiczenia uważnego jedzenia, oddechu, ruchu oraz słuchania. A także otrzymają informację o możliwościach kontynuowania i rozwoju praktyki uważności w sposób formalny i nieformalny.

Prowadząca: Aleksandra Gutkowska-Maciejuk, nauczycielka MBCT, certyfikowana w Oxford Mindfulness Centre. Absolwentka pierwszej edycji Studiów Podyplomowych „Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia.” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (2016-2017) oraz pierwszej polskiej edycji kursu nauczycielskiego MBCT (2019), zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Mindfulness, akredytowanego i współprowadzonego przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego.

CK eSTeDe

You may also like

Zostaw komentarz

Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type