Strona główna » Dzień uważności – warsztaty w eSTeDe

Dzień uważności – warsztaty w eSTeDe

przez fg

CK eSTeDe serdecznie zaprasza na dzień uważności, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję skupić się na tu i teraz i poznać różne formy ćwiczeń i relaksacji.

Warsztaty odbędą się w sobotę 12 stycznia w Centrum Kultury “Scena to dziwna”. Udział w wydarzeniu jest darmowy – obowiązują zapisy (telefonicznie +48 61 424 07 72 oraz mailowo: [email protected]) na pojedyncze warsztaty (W treści maila należy podać numer kontaktowy oraz dopisek, których warsztatów dotyczy zgłoszenie). Pytania można kierować na adres: [email protected]. Wszystkie zajęcia skierowane są dla osób od 16 roku życia (bez górnej granicy wiekowej). 

W programie:

15.00 – Zajęcia Tai Chi 
16.00 – Zajęcia Joga (Obowiązkowe własne maty)
17.30 – Warsztat mindfulness “Spójrz na świat oczami dziecka, czyli jak żyć uważnie.” (Własne maty lub koce pozwolą na pełne uczestnictwo)
19.00 – Koncert relaksacyjny z wykorzystaniem mis tybetańskich (Własne maty lub koce pozwolą na pełne uczestnictwo)

Warsztat mindfulness “Spójrz na świat oczami dziecka, czyli jak żyć uważnie.”:

Nasze życie często przypomina stację kolejową w dużym mieście. Z tłumem śpieszących się ludzi, setkami pędzących pociągów, peronami pełnymi smutków i radości. Często w tym ogromnym pędzie codzienności spóźniamy się na jakiś pociąg lub wsiadamy do nieodpowiedniego. Czasami wybieramy niewłaściwych towarzyszy podróży, a innym razem stoimy na peronie i ze strachu nie potrafimy zrobić kroku. Działamy jak szaleni lub pogrążamy się w niemocy, zamiast uważnie doświadczać życia tu i teraz. Szereg badań naukowych z całego świata dowodzi, że praktykowanie uważności (mindfulness) pomaga radzić sobie ze stresem, trudnymi emocjami, lękiem i nawrotami depresji. Poprawia samoocenę i jakość relacji interpersonalnych w życiu prywatnym i zawodowym. Podczas warsztatu z uważności dla początkujących uczestnicy w sposób praktyczny zapoznają się z podstawową koncepcją mindfulness, zostaną zaproszeni do doświadczenia uważności m.in. poprzez ćwiczenia uważnego jedzenia, oddechu, ruchu oraz słuchania. A także otrzymają informację o możliwościach kontynuowania i rozwoju praktyki uważności w sposób formalny i nieformalny.

Prowadząca: Aleksandra Gutkowska-Maciejuk, nauczycielka MBCT, certyfikowana w Oxford Mindfulness Centre. Absolwentka pierwszej edycji Studiów Podyplomowych „Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia.” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (2016-2017) oraz pierwszej polskiej edycji kursu nauczycielskiego MBCT (2019), zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Mindfulness, akredytowanego i współprowadzonego przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego.

CK eSTeDe

You may also like

Zostaw komentarz