Strona główna » 2X21-2X24. Obrazy Łukasza Kasperczyka w CK eSTeDe

2X21-2X24. Obrazy Łukasza Kasperczyka w CK eSTeDe

przez Nikodem

Surrealistyczne malarstwo Łukasza Kasperczyka ponownie zawita do Gniezna. Najnowsze obrazy artysty z lat 2021-2024 będzie można podziwiać podczas wernisażu, który odbędzie się 1 marca o godzinie 19:00 w galerii Centrum Kultury „Scena to Dziwna”.

Związany z Gnieznem artysta ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobył dyplom w pracowni Komunikacji Wizualnej pod kierunkiem profesora Andrzeja Desperaka. Jego dzieła można podziwiać nie tylko w Polsce, lecz również na świecie, m.in. w Warship Museum na Tasmanii oraz na okładkach albumów takich wykonawców jak Greg Lake, Rainbow czy Joe Lynn Turner.

Obrazy Łukasza Kasperczyka wyróżniają się wyjątkowym stylem, który silnie nawiązuje do surrealizmu Zdzisława Beksińskiego, Salvadora Dalego czy Witkacego. Mroczny nastrój i niepokojące wizualizacje malarza budzą ciekawość odbiorców i prowokują do nowych spojrzeń na formy otaczającej nas natury i technologii, z którymi stykamy się na co dzień. Prace Kasperczyka cieszą się dużym zainteresowaniem i szybko znajdują swoje miejsce w prywatnych kolekcjach, dlatego warto skorzystać z okazji i zobaczyć najnowsze dzieła z lat 2021-2024. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 27 marca, a wstęp jest wolny.

You may also like

Zostaw komentarz