Strona główna » Noc naukowców ponownie w eSTeDe

Noc naukowców ponownie w eSTeDe

przez Nikodem

To murów Centrum Kultury „Scena to Dziwna” nauka powraca! 17 listopada, od godziny 17 do 21, zapraszamy na trzecią edycję Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców. To cykliczne wydarzenie, które ponownie współorganizowane jest przez Centrum Kultury „Scena to Dziwna” oraz Akademię Nauki Gniezno. Tegoroczna edycja przynosi wiele fascynujących atrakcji, które zabiorą mieszkańców w podróż po różnych dziedzinach nauki.

W promocję nauki poprzez zabawę zaangażowały się liczne instytucje. Pracownicy CKZiU opowiedzą o automatyce i mechatronice, a Stolica eXperymentu zaprezentuje działanie robotów edukacyjnych i długopisów 3D. Czekają także niespodzianki takie jak zakątek kostki Rubika, ciemnia fotograficzna, okulary VR oraz tradycyjne pokazy chemiczne. W podróż po niebie zabierze nas mobilne planetarium, a Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy pokaże fascynujący świat lotnictwa. To tylko część atrakcji – zachęcamy do odwiedzenia centrum eSTeDe wraz z całą rodziną.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc większość zajęć wymaga wcześniejszych zapisów (osobiście w sekretariacie CK eSTeDe lub telefonicznie pod numerem 61 424 07 72). Wstęp na większość zajęć jest bezpłatny (wyjątek stanowią bilety na mobilne planetarium – cena 10 zł). Szczegółowy harmonogram atrakcji dostępny jest na stronie internetowej oraz na profilu Facebook CK eSTeDe.

You may also like

Zostaw komentarz