Strona główna » Koncert z kompozycjami patrona MOK – Klemensa Waberskiego

Koncert z kompozycjami patrona MOK – Klemensa Waberskiego

przez fg

Wieczorny koncert na dziedzińcu Starego Ratusza zakończy cykl „poznaj Klemensa Waberskiego” Miejskiego Ośrodka Kultury.

Cykl został zainaugurowany we wrześniu 2021 roku, w 30. rocznicę śmierci patrona MOK. Jego celem było przypomnienie o wybitnej i znaczącej postaci dla rozwoju kultury w Gnieźnie. Przed Ratuszem pojawiła się ławeczka z podobizną Waberskiego, a Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie przygotował szereg wydarzeń inspirowanych postacią muzyka.

Prowadzono między innymi spotkania z rodziną, przyjaciółmi oraz współpracownikami Klemensa Waberskiego. Odbył się również koncert Michała Karasiewicza i chóru Dzwon z interpretacjami kompozycji Waberskiego oraz liczne zajęcia przybliżające postać patrona MOK, między innymi z uczniami gnieźnieńskiej Szkoły Muzycznej oraz 40 autorskich warsztatów dla przedszkolaków „O kulturze z Waberskim w tle”.

Dzięki zbiórce przeprowadzonej 31 października udało się także zebrać kwotę niemal 8000 zł na renowację nagrobka twórcy.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na finałowy koncert z kompozycjami patrona w wykonaniu Juliana Kuczyńskiego oraz Jacka Szwaja.

Koncert „Poznaj Klemensa Waberskiego” odbędzie się w niedzielę, 22 maja, o godzinie 18.00 na dziedzińcu Starego Ratusza. Wstęp wolny.

You may also like

Zostaw komentarz