Strona główna » eSTeDe zaprasza na piknik w podziękowaniu wolontariuszom

eSTeDe zaprasza na piknik w podziękowaniu wolontariuszom

przez fg

6 maja, w piątek, o godzinie 18.00 odbędzie się w ogrodzie eSTeDe piknik – podziękowanie dla Wolontariuszy, którzy przez ostatnie miesiące aktywnie włączyli się w działania związane ze zbiórką darów dla Ukrainy, Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz Wielką Sztafetą Pomocy Dzieciom z Ukrainy.

Wolontariusze ruszyli, już od pierwszego dnia wojny w Ukrainie, ze spontaniczną pomocą wszystkim, którzy jej potrzebowali. Teraz Centrum Kultury „Scena to Dziwna”, doceniając ich bezinteresowny wysiłek i zaangażowanie, pragnie im podziękować.

Dziś Pani Dyrektor Ewa Przybylska (eSTeDe), Kazimierz Kubów (WOŚP), Henryk Januchowski (Fundacja Młodzi w Uzależnieniu) oraz przedstawiciele lokalnych władz spotkali się, by wspólnie zaprosić na piątkowe wydarzenie.

Podziękowania skierowane są głównie do wszystkich osób dobrego serca zaangażowanych w zbiórkę darów dla Ukrainy oraz dla WOŚP, za wspólną atmosferę i wkład w pomoc, zarówno dla wolontariuszy którzy zbierali fundusze do puszek, jak i wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację oraz przebieg imprez charytatywnych. Fundacja Młodzi w Uzależnieniu czynnie włączyła się w organizację obu biegów, zarówno dla WOŚP jak i bieg pomocy dla dzieci z Ukrainy. Finał WOŚP natomiast zorganizowany był wspólnie przez oba samorządy, zarówno Prezydenta jak i Powiat, dla których najważniejsza jest wspólna sprawa by wesprzeć potrzebujących. Wielka Sztafeta Pomocy Dzieciom z Ukrainy miała miejsce miesiąc po wybuchu wojny w Ukrainie, gdy doraźna i najpilniejsza pomoc została już udzielona uchodźcom, otrzymali żywność, odzież i dach nad głową. Organizatorzy dziękują również wszystkim miejscowościom na drodze sztafety za pomoc i włączenie się do akcji. Podziękowania skierowane są również dla sklepu Jagoda Sam za organizację pikniku dla Ukrainy, podczas którego zebrano 23 tysiące złotych. Szczęśliwym zrządzeniem losu do eSTeDe trafiła również pani psycholog z Ukrainy, mówiąca po polsku i ukraińsku, która od razu rozpoczęła pomoc psychologiczną dla wszystkich, którzy takiego wsparcia potrzebowali. Raz w tygodniu pełni ona dyżur psychologiczny w CK eSTeDe. Podziękowania należą się również wszystkim mieszkańcom Gniezna, którzy nieśli pomoc potrzebującym.

Piknik – podziękowanie dla Wolontariuszy 6 maja, piątek, o godzinie 18.00 w CK eSTeDe

You may also like

Zostaw komentarz