Strona główna » Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna – kolejny rok z sukcesem

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna – kolejny rok z sukcesem

przez fg

Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna wierzą, że pierwsza wizyta w bibliotece otwiera młodym czytelnikom drzwi do świata wspaniałej przygody na całe życie. Kolejny już rok miejska książnica uczestniczyła w kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”.

Dzięki projektowi każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat podczas pierwszych odwiedzin w bibliotece i wypożyczeniu książki otrzymywało wyprawkę czytelniczą, w której skład wchodziły: Karta Małego Czytelnika, książeczka „Pierwsze Czytanki dla…” oraz broszura dla rodziców. Ponadto przy każdej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Małemu Czytelnikowi wręczana była naklejka. Po uzbieraniu całej kolekcji dziesięciu naklejek mały czytelnik otrzymywał dyplom.

Aby trafić z informacją o projekcie do jak największej liczny dzieci i opiekunów rozpoczęto od akcji promocyjnej w przedszkolach i wywieszając plakaty. Następnie powoli książnicę zaczęły odwiedzać nowe dzieci, jak również stali bywalcy. Wszyscy otrzymywali wyprawkę. Bibliotekarze nie ukrywają, że najlepszą formą reklamy okazał się marketing szeptany, którego inicjatorami byli sami Mali Czytelnicy. To dzięki ich opowieściom o bibliotece do projektu zgłaszały się kolejne dzieci.

Dzięki wspomnianej inicjatywie do grona stałych czytelników dołączyło wiele nowych dzieci. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna nie kryje radości i zachęca do udziału w akcji, która cały czas trwa.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizatorami projektu są Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

BPMG

You may also like

Zostaw komentarz