Strona główna » Mieszkańcy pomagają uchodźcom

Mieszkańcy pomagają uchodźcom

przez fg

Wielu Ukraińców znalazło swoje miejsce w Gnieźnie i w całym powiecie gnieźnieńskim. Sytuacja w Ukrainie nadal jest dramatyczna. Niebawem do Polski może napłynąć kolejna falę uchodźców – alarmują samorządowcy.

Tysiące uchodźców wojennych z Ukrainy trafiło po 24 lutego do Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Mieszkańcy regionu pokazali swoje wielkie serca i ogromne zaangażowanie, pomagając na ogromną skalę przy zbiórkach, wydarzeniach oraz przyjmując uchodźców pod swój dach. Gniezno i powiat gnieźnieński stanęły na wysokości zadania. Ogromną pomoc zapewniły też lokalne samorządy, w tym Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński oraz Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna skierowali dla mieszkańców swoje podziękowania, za codziennie niesioną pomoc dla uchodźców. Samorządowcy zaapelowali również o dostarczanie żywności do nowego punktu zbiórki, który działa przy ul. Chrobrego 21 (budynek PSZOK, za Strażą Pożarną), od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00 do 18.00 oraz w piątki od 10.00 do 13.00.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz