Strona główna » Wyjątkowa wystawa Wielkopolska Press Photo – dla Ukrainy

Wyjątkowa wystawa Wielkopolska Press Photo – dla Ukrainy

przez fg

Charytatywna akcja „Fotografowie Gniezna dla Ukrainy” towarzyszyła będzie wystawie Wielkopolska Press Photo 2021, którą od piątku 8 kwietnia będzie można oglądać w Czytelni na piętrze I Liceum Ogólnokształcącego.  

Podczas prezentacji najciekawszych fotoreportaży odbędzie się też sprzedaż zdjęć przekazanych przez gnieźnieńskich fotografów na rzecz ukraińskich artystów.

Wystawa jest zwięczeniem konkursu organizowanego każdego roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i zarazem doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Do przewodniczenia Jury w tym konkursie zapraszani są najwięksi polscy i zagraniczni fotoreporterzy. 

Do ubiegłorocznej edycji 84 autorów nadesłało 1310 zdjęć. Kilkadziesiąt z nich będzie można obejrzeć na ekspozycji.

Każdego roku wystawa trafia także do Gniezna. Tym razem dzięki wyjątkowej postawie całego środowiska fotograficznego  stanie się też okazją do wsparcia rodzin ukraińskich artystów, którzy w naszym regionie i innych miejscach w kraju znaleźli schronienie przed wojną.

Wernisaż: 08.04.2022r., godz. 18.00, Czytelnia na piętrze ILO, ul. Kostrzewskiego 3.
Wystawa czynna będzie do 23 kwietnia br. w godzinach pracy czytelni.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz