Strona główna » Witkowska Liga Halowa zakończyła sezon

Witkowska Liga Halowa zakończyła sezon

przez fg

„Futbol to moje życie, moja obsesja, moje hobby, mój teatr” – słowa znanego angielskiego piłkarza Sir Bobby Robsona zainaugurowały uroczystą Galę Zakończenie Sezonu 2021/2022 Witkowskiej Ligi Halowej.

20 marca w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka zwieńczono rozgrywki, które zapisały się w historii Gminy i Miasta Witkowo złotymi zgłoskami. Czteromiesięczne zmagania były szóstą już edycją popularnej WLH, która na przestrzeni lat zyskała bardzo dużą popularność.

Podczas uroczystego zainaugurowania Gali, w swoim wystąpieniu rolę lokalnej społeczności w kształtowanie witkowskiego sportu podkreślał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński, jednoczenie patron honorowy Ligi.

WLH trwała również w okresie pandemii, podczas której rywalizacja sportowa wiązała się z określonymi obostrzeniami. W obliczu dramatu w Ukrainie organizatorzy nie przeszli obojętnie również obok ingerencji w wolność i życie, mówiąc „Nie” dla wojny. Jednocześnie solidaryzowali się z obywatelami Ukrainy, którzy w tym sezonie występowali w Witkowskiej Lidze Halowej.

W sezonie 2021/2022 wzięła udział rekordowa liczba 16 drużyn. Każda z nich wykazała się ogromnym zaangażowaniem, wolą walki i umiejętnościami. W nagrodę uczestnicy otrzymali zarówno puchary, statuetki, medale, vouchery, jak i nagrody finansowe oraz rzeczowe.

witkowo.pl

You may also like

Zostaw komentarz