Strona główna » “Speedcuber” i spotkanie z ciekawym człowiekiem

“Speedcuber” i spotkanie z ciekawym człowiekiem

przez fg

CK eSTeDe zaprasza na trzecie już “Spotkanie z ciekawym człowiekiem”. 28 marca o 18:00 na scenie odbędzie się rozmowa z młodym reżyserem Dawidem Bandoszem.

Po spotkaniu będzie miał miejsce pokaz filmu “Speedcuber”. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w sekretariacie eSTeDe.

Autor o projekcie

“Po 4 latach pracy, przy udziale ponad 150 osób z Gniezna i całej Polski (ograniczając się do uczestników wymienionych w napisach końcowych) oraz współpracy z władzami miasta, MOK-iem, Fundacją Tornister Młode Media i Polskim Stowarzyszeniem Speedcubingu, proces twórczy filmu “Speedcuber” dobiegł końca.

W ramach projektu udało nam się zebrać 5500zł, które były niezbędne dla sfinansowania prac nad końcową częścią filmu, które otrzymaliśmy od ponad 50 niezależnych darczyńców, którzy wspomogli nas za pośrednictwem witryny Polak Potrafi.

W rezultacie udało nam się stworzyć pełnometrażowy film fabularny (o długości 110 minut), który od kilku miesięcy oczekuje na premierę. Ze względu na fakt, że większość filmu została sfinansowana z własnej kieszeni (bez udziału jakiegokolwiek producenta) i długość obrazu przekracza wszelkie oczekiwania dotyczące produkcji amatorskich, jesteśmy przeświadczeni o nadzwyczajności naszego przedsięwzięcia. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony lokalnych widzów, lecz także, ze względu na pewien związek z materią speedcubingu, ze strony polskiej sceny tej nowej dyscypliny oraz ze strony środowiska filmowego, dla którego (przynajmniej w Polsce) podobny charakter filmu jest zjawiskiem nieznanym, bezprecedensowym.”

CK eSTeDe

You may also like

Zostaw komentarz