Strona główna » Zajęcia sportowe dla dzieci w Gminie Gniezno

Zajęcia sportowe dla dzieci w Gminie Gniezno

przez fg

W Gminie Gniezno będą realizowane zajęcia sportowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.

Głównym celem szkoleniowym jest kształtowanie zdolności do efektywnego nabywania umiejętności, plastycznego dostosowania ruchu do wymagań sytuacyjnych, rozwój inteligencji kinestetycznej i funkcji poznawczych, które będą kształtowane poprzez właściwie dobrany zestaw gier i zabaw ruchowych, elementy gimnastyki (w tym sportowej i korekcyjnej), lekkoatletyki, wielobojów atletycznych oraz indywidualnych i zespołowych gier sportowych.

Zajęcia sportowe dostosowane są do okresu rozwojowego dziecka i specyficznych dla danego okresu wymagań (m. in. tempa wzrastania, możliwości sterowania ruchem, dojrzewania intelektualnego i społecznego) oraz respektują nadrzędną zasadę sportu dziecięcego – dobrą zabawę i przyjemność czerpaną z ruchu. W ramach realizacji zadania zostanie zorganizowana konferencja online dla rodziców oraz Letnie Igrzyska Dzieci i Rodziców.

Harmonogram zajęć

 SP GoślinowoSP Szczytniki DuchowneSP Szczytniki DuchowneSP Goślinowo
 poniedziałekwtorekczwartekpiątek
16:006-7 lat6-7 lat 6-7 lat
17:008-10 lat8-10 lat6-7 lat8-10 lat
18:0011-12 lat11-12 lat8-10 lat11-12 lat
19:00  11-12 lat 

Trenerzy:

  1. Marchlewicz Dawid (SP Goślinowo)
  2. Paluszak Marek (SP Szczytniki Duchowne)

Trener-koordynator:

  1. Malak Bartosz

Informacja dodatkowe

Zajęcia dla dzieci z Gminy Gniezno w okresie do 30.06.2022 r. są prowadzone bezpłatnie. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest podpisanie przez rodzica porozumienia o regularnym uczestnictwie dziecka w zajęciach oraz opinia trenera na temat zdolności dziecka do dostosowania się do rytmu grupy i wykonywania poleceń prowadzącego.

materiał nadesłany

You may also like

Zostaw komentarz