Strona główna » O kobietach na dzień kobiet

O kobietach na dzień kobiet

przez fg

Dom Powstańca Wielkopolskiego zaprasza na warsztat w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet. Warsztat oraz wystawa będą okazją do przyjrzenia się aktywnemu udziałowi kobiet w walce o niepodległość .

Na spotkaniu zostanie zaprezentowanych kilka niesamowitych bohaterek z historii Gniezna, regionu i naszego kraju. Będzie można dowiedzieć się, ak żyły i kim były, co było dla nich ważne i skąd czerpały siłę do tego, co robiły. Kobiety i młode dziewczyny odegrały bardzo ważną rolę w Powstaniu, przyczyniając się do jego zwycięstwa.

Uczestnicy warsztatów poznają między innymi pracowitą fotografkę Pelagię Gdeczyk z Gniezna, odważne sanitariuszki – siostry Polus, czy ofiarną arystokratkę Marię Skórzewską z Czerniejewa. Pojawią się też bardziej znane postacie z historii Polski, jak rewolucjonistka Aleksandra Piłsudska, aktorka filmów niemych Pola Negri, czy malarka Zofia Stryjeńska.

Warsztat z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet; Dom Powstańca Wielkopolskiego zaprasza dziewczyny i chłopaków od lat 7, w niedzielę 6 marca, od godz. 11:00. Warsztat potrwa 1,5 godz.

Spotkanie zainspirowane warsztatami Superbohaterki fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Informacje i zapisy pod adresem mailowym: [email protected]

MOK

You may also like

Zostaw komentarz