Strona główna » Kolejna osoba straciła swoje oszczędności

Kolejna osoba straciła swoje oszczędności

przez fg

Kolejna ofiara oszustwa metodą ,,na pracownika banku”. Tym razem pokrzywdzoną jest 30-letnia mieszkanka gminy Niechanowo, która przez swoją ufność straciła 39 900 złotych.

14 lutego do gnieźnieńskich policjantów zgłosiła się 30-letnia mieszkanka gminy Niechanowo i poinformowała, że została oszukana.
Z jej zeznania wynikało, że na jej telefon zadzwoniła kobieta, która podała się za pracownika banku, w którym ma konto. Oszustka poinformowała kobietę, że ktoś włamał się na jej rachunek i próbuje obciążyć go kredytem – aby uniknąć utraty pieniędzy, poleciła pokrzywdzonej pobrać oszczędności i przekazać za pomocą wpłatomatu na tymczasowe konto banku. Jako że w tej sytuacji istotny jest czas, a 30-latka działała pod presją czasu nie zastanawiała się nad sensem poleceń i przekazała w ten sposób oszustom kwotę w wysokości 39 900 złotych.

Policja apeluje o szczególną ostrożność, gdy zadzwoni do nas osoba nakłaniając do ryzykownych zachowań. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności. Ostatnio coraz częstsze są próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

Policja poszukuje sprawców odpowiedzialnych za oszustwo 30-letniej mieszkanki gminy Niechanowo.
KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz