Strona główna » Areszt dla 21-latka znęcającego się nad rodziną

Areszt dla 21-latka znęcającego się nad rodziną

przez fg

21–letni mieszkaniec Trzemeszna, podejrzany o znęcanie nad rodziną, został aresztowany na trzy miesiące.

W ubiegły piątek (11.02.2022) policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwego agresora, który został zatrzymany.

W ciągu kilkunastu godzin śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 21–latek po raz kolejny dopuścił się przemocy wobec członków swojej rodziny. Sprawca wszczynał awantury pod wpływem alkoholu, podczas których w wulgarny i obraźliwy sposób odnosił się do domowników, niszczył przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, a najstarszego członka rodziny szarpał i popychał.

Wcześniejsze środki zapobiegawcze, między innymi w postaci dozoru policyjnego nie przyniosły oczekiwanego skutku, dlatego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie wnioskowali do prokuratury o zastosowanie najbardziej dotkliwego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 12 lutego sędzia po zapoznaniu z dowodami przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz