Strona główna » Nowa karetka dla zespołów ratownictwa medycznego w powiecie

Nowa karetka dla zespołów ratownictwa medycznego w powiecie

przez fg

11 lutego br. został przekazany nowy ambulans z pełnym wyposażeniem dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

W przekazaniu brała udział Paulina Stochniałek, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, w obecności starosty gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego. Klucze do pojazdu odebrał dyrektor szpitala Grzegorz Sieńczewski.

W ramach wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego gnieźnieński szpital otrzymał nowy ambulans o wartości ponad 550 tys. zł z pełnym wyposażeniem, obejmującym między innymi: nosze główne, transporter, respirator, ssak elektryczny oraz defibrylator Lifepak.

Jak podkreślała Paulina Stochniałek, reprezentująca Zarząd Województwa Wielkopolskiego – decyzję o przekazaniu karetki dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie podjęto nie tylko dlatego, by rozwiązywać problemy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu, ale przede wszystkim, aby wyrazić uznanie dla codziennej pracy zespołów ratowniczych, zwłaszcza w czasie pandemii.

Zadowolenia z nowej karetki, która wzbogaciła tabor zespołów ratownictwa medycznego, działającego na terenie całego powiatu nie krył również starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński.

– Myślę, że poza bezsprzecznym aspektem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców, zasiadanie w tak nowoczesnym, bezpiecznym i dobrze wyposażonym pojeździe, zdecydowanie poprawi również komfort wykonujących niezwykle odpowiedzialną i trudną pracę ratowników medycznych – mówił Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. – Pragnę w tym miejscu podziękować właśnie ratownikom za ich codzienny trud i wielkie zaangażowanie w pełnienie swoich obowiązków. Słowa wdzięczności przekazuję również Urzędowi Marszałkowskiemu za to, że jeden z samochodów, którymi dysponował trafi właśnie do powiatu gnieźnieńskiego – dodał starosta P. Gruszczyński.

Według wstępnych informacji przekazanych przez dyrektora Grzegorza Sieńczewskiego, ulokowanie ambulansu prawdopodobnie przewiduje się w Kiszkowie. Nowy wóz docelowo zastąpi tam najbardziej wyeksploatowaną karetkę.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz