Strona główna » Witkowo zagrało dla WOŚP

Witkowo zagrało dla WOŚP

przez fg

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” wspierała również Gmina i Miasta Witkowo. Decyzją głównego organizatora, którym był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, z uwagi na pandemię, świętowanie miało charakter plenerowy.

Miejscem wspólnego kwestowania był teren przy hali widowiskowo-sportowej oraz Szkole Podstawowej Nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

Na scenie zaprezentowali się artyści zrzeszeni w ramach sekcji OKSiR, „Grupa bez grosza” oraz Barbara Parzęczewska – zwyciężczyni drugiej edycji  programu „The Voice Senior”.

Ponadto dzięki wolontariuszom Fundacji DKMS istniała możliwość dołączenia do bazy dawców szpiku. Porywisty wiatr nie przeszkodził także w prezentacji sztuk walki w wykonaniu zawodników Akademii Karate Besuto na czele z prezes Emilią Kupaj i trenerem Mateuszem Mizerą.

Na uczestników czekało również stoisko Lotniczej Sekcji Modelarskiej „Pod Witkowskim Niebem”, która specjalnie na tę okazję przygotowała darmowe modele samolotów.

Przez Gminę Witkowo przebiegała także trasa III Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, który wystartował 29 stycznia z Gniezna.

W gronie 60 biegaczy tworzących szczytną inicjatywę był również Michał Wasztyl – na co dzień członek Klubu „Witkowo Biega”.

Punktualnie o godzinie 20:00 witkowskie granie z WOŚP zwieńczyło tradycyjne „Światełko do Nieba” w postaci krótkiego pokazu fajerwerków.

W Witkowie zebrano kwotę: 31 544, 83 zł.

witkowo.pl

You may also like

Zostaw komentarz