Strona główna » „Lalka” w Teatrze Fredry już w lutym!

„Lalka” w Teatrze Fredry już w lutym!

przez fg

Powieść Bolesława Prusa, czołowe dzieło epoki pozytywizmu, postrzegana jest jako analiza polskiego społeczeństwa u schyłku XIX. wieku.

Jednak Radosław Rychcik przygląda się jej jako utwo­rowi o niespełnionej miłości kupca w średnim wieku do młodej ary­stokratki. To właśnie uczucie jest siłą napędową działań głównego bohatera. Bez miłości do Izabeli nie byłoby wyprawy Wokulskiego na Bałkany i do Paryża, rozbudowy sklepu, spółki handlowej, ma­rzeń o pracy naukowej, spotkania z Geistem, planów społecznych, ani praktykowanego miłosierdzia. Ewolucja miłości Wokulskiego do Łęckiej jest równocześnie procesem „stawania się” – wyzwolenia z niewoli, jaką jest uczucie do Izabeli. To proces bolesny, ale rów­nocześnie niezbędny do tego, by Wokulski odkrył, czego naprawdę pragnie i kim naprawdę jest. Czy jednak uda mu się zaakceptować siebie realnego, a nie wyobrażonego?

„To nowe spojrzenie na ,,Lalkę”, podane w niezwykle efektownym opakowaniu scenograficznym, muzycznym i aktorskim, pokazuje nam, że tak naprawdę nie mamy do czynienia z przebrzmiałą konwencją o niespełnionej miłości. O dziwo, takie spojrzenie nie wyklucza szacunku wobec tekstu Bolesława Prusa i za to brawa dla realizatorów”. – Wojciech Giczkowski

Lalka

04.02.2022 r., godz.19.00
05.02.2022 r., godz.19.00
06.02.2022 r., godz.18.00

Adaptacja, reżyseria – Radosław Rychcik, scenografia, kostiumy, światła – Łukasz Błażejewski, muzyka – Michał Lis, choreografia – Jakub Lewandowski

Występują: Kamila Banasiak, Zuzanna Czerniejewska-Stube / Pola Dębkowska (gościnnie), Paweł Dobek, Bogdan Ferenc, Maciej Hanczewski (gościnnie), Maciej Hązła, Katarzyna Kalinowska, Wojciech Kalinowski, Michał Karczewski, Roland Nowak, Martyna Rozwadowska, Iwona Sapa, Wojciech Siedlecki, Joanna Żurawska.

Bilety pod numerem telefonu 61 426 16 15

Informacja prasowa/Fot. D.Stube

You may also like

Zostaw komentarz