Strona główna » Bieg Karnawałowy zakończył GP w biegach

Bieg Karnawałowy zakończył GP w biegach

przez fg

Bieg Karnawałowy to najbarwniejsza impreza organizowanego przez Fundację Aktywne Trzemeszno Grand Prix Trzemeszna w biegach. 15 stycznia 2022 roku w Gołąbkach na starcie licznie pojawili się  reprezentanci Trzemeszna, Wielkopolski, Pałuk, Kujaw, a nawet Krainy Pyrzycko-Goleniowskiej.

Bieg na dystansie 10 km w pięknym stylu wygrał Jędrzej Wolski, ustanawiając rekord trasy. Reprezentant Mogilno Team uzyskał czas 0:33:34. Wśród kobiet trasę najszybciej pokonała Marzena Siwińska z Witkowa. Reprezentantka Witkowo Biega osiągnęła wynik 0:41:53. W kategorii nordic walking niespodzianek nie było. Najszybciej dystans 5,5 km ukończyła Agnieszka Mielecka z IDMAR RACING TEAM z czasem 0:33:39 i Grzegorz Mądry z Kijkowego Trzemeszna 0:34:41.

Nad bezpieczeństwem Biegu Karnawałowego czuwały OSP z Kruchowa, Cegielni i Niestronna, a sprawną obsługę organizacyjną zapewnili wolontariusze z ZSOiZ i Szkoły Podstawowej nr 1 z Trzemeszna.

Bieg Karnawałowy zakończył VII Grand Prix Trzemeszna w biegach. Najszybsi biegacze tej edycji to Jędrzej Wolski oraz Joanna Stawowa z Altomu Gniezno, zawodnicy nordic walking Agnieszka Mielecka i Grzegorz Mądry. Dodatkowo zostali nagrodzeni najciekawiej przebrani zawodnicy, najszybsze małżeństwa, najstarszy uczestnik oraz najlepsi reprezentanci Trzemeszna.