Strona główna » Biblioteczny świat w jednym miejscu zagościł na rynku

Biblioteczny świat w jednym miejscu zagościł na rynku

przez fg

Dziś na Rynku w Gnieźnie rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Zaplanowano wiele czytelniczych wydarzeń na całe obchody bibliotecznego święta w dniach od 8 do 15 maja.

W niedzielne południe na Rynku nie zabrakło atrakcji dla dużych i małych. Przybyli mogli odwiedzić stoiska wszystkich gnieźnieńskich bibliotek, poznać ich ofertę i porozmawiać z bibliotekarzami i dyrektorami placówek. Nie zabrakło również kreatywnych działań i upominków dla czytelników.

Dziś Dzień Bibliotekarza i początek Tygodnia Bibliotek. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. W związku z tym pracownicy gnieźnieńskich bibliotek spotkali się na Rynku, aby wspólnie z mieszkańcami rozpocząć świętowanie. Na czytelników czekały wróżby, konkursy, dobre książki i relaks na leżakach. Można było również stworzyć swoją zakładkę i, co chyba najcenniejsze, porozmawiać z bibliotekarzami. – mówi Katarzyna Wilczkowska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Gnieźnie.

Na gnieźnieńskim Rynku można dziś było spotkać Bibliotekarzy z Biblioteki Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie, Akademii Nauk Stosowanych, Biblioteki Pedagogicznej i Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

fot. Marta Bielawska-Borowiak

You may also like

Zostaw komentarz