Strona główna » Cykl „Porozmawiajmy” w BPMG – głos społecznego dialogu

Cykl „Porozmawiajmy” w BPMG – głos społecznego dialogu

przez fg

Kolejna edycja bibliotecznych spotkań z cyklu „Porozmawiajmy” to nie lada gratka dla wszystkich, którzy z uwagą śledzą i wsłuchują się w tematy społeczne pojawiające się w lokalnym środowisku.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone hasłu: „Człowiek w obliczu potrzeby, czyli czego ludzie dowiadują się o sobie w trudnych czasach”.

Najpierw musieliśmy żyć w czasie pandemii, teraz w obliczu toczącej się wojny w Ukrainie – taki trudny czas sprawia, że jest to dla wszystkich moment próby. Dla każdego z nas – prywatnie i jako społeczeństwa. Nikt z nas wcześniej nie był w ostatnich kilkudziesięciu latach w tak ekstremalnej sytuacji. Czego się o sobie dowiadujemy? W jaki sposób zmienia to nasze myślenie o sobie i świecie? Jak zachowujemy się w nowej sytuacji? To tylko część pytań, jakie pojawią się podczas dysputy. Na spotkaniu będzie również możliwość pytać i słuchać podczas rozmowy, na którą Biblioteka zaprasza12 maja (w czwartek) o godz. 17.00 do Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.

Spotkania cyklu “Porozmawiajmy” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z projektu “Laboratorium słowa 2022” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

BPMG

You may also like

Zostaw komentarz